#14 Meetup ŁuczniczQA - testy API bez tajemnic

Podstawowe informacje
Organizator
ŁuczniczQA
Wstęp
wstęp wolny
rejestracja wymagana
Data
Godzina
17:00 - 20:00
Miejsce
Bydgoszcz

Grzegorz i Konrad przybliżą Wam zagadnienia i narzędzia przydatne podczas testowania API.   

Postman i jak użyć go w testach REST API! To nie będzie prezentacja o tym jak Kevin Costner przemierza zrujnowane Stany Zjednoczone w mundurze listonosza, ani o sympatycznym facecie i jego kocie. To będzie prezentacja o POSTMANie i jak przy jego pomocy przetestować REST API. Poznamy go bliżej, a dzięki praktycznym przykładom użycia spróbujemy się zaprzyjaźnić. 

REST Assured w służbie testów API. Wprowadzenie do biblioteki Javowej - REST Assured, która znacząco ułatwia testowanie API po protokole HTTP. Na prostych przykładach omówimy działanie podstawowych metod wykorzystywanych przy testach, a także, wykorzystując lokalną aplikację wystawiającą API stworzoną przez AmberTeam. Zaprezentujemy proste testy i uruchomimy je w formie live demo!

Prelegenci:

  • Konrad Gomulski - tester oprogramowania, a także prelegent i trener z różnych mniej lub bardziej oficjalnych okazji. Aktualnie zajmujący się Automatyzacją Testów oraz Robotyzacją Procesów Biznesowych, jednak testował na praktycznie każdym poziomie w różnych zakątkach Europy.
  • Grzegorz Holak - tester na co dzień zajmujący się automatyzacją i wydajnością, ale zasięgnął wiedzy w temacie testów praktycznie na każdym poziomie. Trener oraz prelegent lubiący dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, z dużym zaangażowaniem poszukujący nowych obszarów na których można się sprawdzić. 

Miejsce wydarzenia: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Gdańska 5 85-005, Bydgoszcz, Polska.